środa, 25 kwiecień 2018 17:48

Kultura w Sieci

kultura w sieci logo

 STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ
CENTRALNEJ BIBLIOTEKI ROLNICZEJ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

O nas

Kultura w Sieci to serwis stworzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Centralnej Biblioteki Rolniczej mający na celu promocję kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tradycyjnej kultury ludowej. Powstał on dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2018.

Każdego miesiąca na uruchomionej przez nas podstronie w zakładce „Polski rok obrzędowy” będą umieszczane cztery artykuły dotyczące zwyczajów i obrzędów obchodzonych w Polsce zarówno dawniej, jak i współcześnie. Mamy nadzieję, że odwiedzający nas goście poznają przepiękną historię polskiej obrzędowości związanej ze świętami obchodzonymi w cyklu rocznym, w stałych, powtarzających się terminach, utrwalonych nie tylko na kartach kalendarzy, ale także w świadomości społecznej i kulturze polskiej. Każdy cykl artykułów zwieńczony będzie konkursem wiedzy. Laureaci otrzymają nagrody książkowe!

W zakładce „Kalendarz wydarzeń” będziemy prezentować aktualny wykaz imprez kulturalnych odbywających się na terenie naszego kraju, zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach i na wsiach. Zachęcamy do aktywnego udziału w tych przedsięwzięciach, bowiem jest to znakomita szansa do integracji społecznej i międzypokoleniowej, jak również do pogłębienia wiedzy w zakresie tradycji kulturalnych naszego kraju.

Liczymy, że za pośrednictwem naszego serwisu nawiążemy kontakt z instytucjami krzewiącymi kulturę w małych miejscowościach i na wsiach,  a przekazywane przez nas treści przysłużą się do promocji tradycyjnych wartości, które znajdują odzwierciedlenie w wielu aspektach współczesnego życia.

Zarząd Stowarzyszenia

nck

 

Pragniemy poinformować, że projekt "Kultura w Sieci"
finansowany przez Narodowe Centrum Kultury dobiegł końca.
Dziękujemy za zainteresowanie i poświęcony czas.
Mamy nadzieję, że prezentowane przez nas materiały poszerzyły Państwa wiedzę z zakresu kultury ludowej i będą impulsem do dalszego zgłębiania tego tematu.
Rozstrzygnięcie ostatniego konkursu!

 

 

Teksty są udostępniane na licencji Creative Commons 3.0 Polska (BY-SA)

Ostatnio zmieniany piątek, 09 listopad 2018 15:44
Więcej w tej kategorii: Statut »